sobota, 3 września 2011

On The River


Czerwony winyl :) nie wiem czy wszystkie takie były wowczas ja kupiłem czerwony :)


No Limits to lekkie brzmienia..takie typowo wakacyjne...pierwsze utwory dzięki ktorymi zyskali popularnosc to "On The River" i typowo wakacyjny "Summer Love" :)

On The River
http://youtu.be/rAUe9p57pMw

Summer Love
http://youtu.be/Im-NDkJtLrE

Powstał na jesieni 1987 roku w Gdyni, założony przez keyboardzistę, wokalistę i kompozytora Macieja Łyszkiewicza. W pierwszym składzie znalazły się też wokalistki Anna Bakun (śpiewająca w sposób ciepły i łagodny) i Anna Męczyńska (posiadająca z kolei ostry, drapieżny głos) oraz śpiewający gitarzysta Marcin Iszora, basista Grzegorz Żmijewski, gitarzysta Sławomir Czarnota, saksofonista Robert Dobrocki i puzonista Tomasz Bonarowski (zajmujący się też programowaniem perkusji)....Zresztą czasami grupę wspierało wielu muzyków, głównie rozbudowana sekcja dęta (m.in. o drugi puzon, na którym grał Tomasz Dunajewski). Od początku zespół wykonywał melodyjne,
bogato zaaranżowane piosenki pop z elementami soulu, funky, jazzu i rocka.

No Limits zadebiutowało w 88 na Nowej Scenie. W listopadzie 88 nagrało dla PR Gdańsk piosenki "Primary" i "Samba Solo Primen" które stały się przebojami w rozgłośniach trójmiejskich i Rozgłośni Harcerskiej w Warszawie. Rok później doszedł wokalista Jacek Caba. co jeszcze poszerzyło różnorodność stylistyczną formacji, która znów odbyła sesję w PR Gdańsk.

Na wiosnę 90 muzycy nagrali album "No Movie Soundtrack", wydany w pierwszych miesiacach następnego roku. Plyte realizował Adam Toczko....Mimo że partie Caby przejął Iszora, różnorodność wokalna stanowiła siłę płyty (Bakun śpiewała w "No Sighs...", Męczyńska w "Mama 'Lo", Iszora w "Summer Love")
Najpopularniejszymi utworami z płyty było "Summer Love" i nieobecne m płycie winylowej „On The River" (dostępny dopiero na CD wydanej przez Lion Records), do którego teledysk (emitowany również w MTV i Super Chanel) zdobył nagrodę na festiwalu Sopot 92 (drugą) i Yach Film Festival (trzecią).


2 komentarze:

  1. ładny czerwony winyl, ale fotka słabo zaaranżowana, nierówno leży ten winyl, a mogło być ciekawie

    POWODZENIA

    OdpowiedzUsuń
  2. A moj winyl zolty jest... :)
    s_

    OdpowiedzUsuń