środa, 8 lutego 2012

Jacek Pałucha - Furmanka


Urodził się w Częstochowie w roku 1966. Studia na wydziale malarstwa warszawskiej ASP rozpoczął w pracowni prof. Ludwika Maciąga w 1987 roku i ukończył w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego w 1993 roku. Był założycielem i liderem zespołów: "Formacja nieżywych schabów" [z okresu 1983 - 88 do tzw. zielonej płyty z przebojem "Klub wesołego szampana" czyli chcialabym, chciała... ], "Furmanka" oraz "Superpałka i najezdzcy z kosmosu". Zajmował się tez projektowaniem okładek na płyty swoje i kolegów, między innymi: Graal, Les VRP "Vacanses prolongee", Kult "Spokojnie". Grał jedną z głównych ról w filmie Łukasza Wylężałka pt. "Balanga". Obecnie na co dzień zajmuje się malarstwem sztalugowym, ogródkiem i filozofowaniem.

za strona: http://www.palucha.pl/polski.htm

Pierwszy lider zespołu Formacja Nieżywych Schabuff..pamiętny występ z Jarocina 1985...w roku 1989, juz po nagraniu pierwszej płyty FNS "Wiązanka Melodii Młodieżowych" Pałucha odchodzi z zespołu..w 1990 światło dzienne ujrzała kaseta Furmanka..teksty jak zawsze surealistyczne..bardzo ciekawa płyta która niestety przeszła niezauważona..do tego brak edycji CD do dziś...a mój egzemlarz kasety juz mocna zużyty...


Jacek Pałucha - Golas
http://w844.wrzuta.pl/audio/8fHn9gBnXEp/jacek_palucha_-_golas

"...Jacek Pałucha z nowym zespołem Furmanka (w składzie m.in. Wojciech Płocharski oraz gitarzysta Paweł Orzeł) już w 1990 roku nagrał utwory na kolejną płytę. Materiał ukazał się wyłącznie na kasecie wydany przez mało profesjonalną firmę nie mającą wystarczającej siły przebica i dlatego przeszedł prawie niezauważony. Grupa istniała jeszcze jakiś czas aż wkońcu umarła śmiercią naturalną a lider zajął się swoją największą pasją życia - malarstwem..."

cytat z blogu Piotra K: http://musicblog-piotrk.blogspot.com/2008/12/super-paka-i-furmanka.html

5 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie wrzucisz jednak całej kasety. Twój post jest bardzo interesujący tylko co z tego jeśli można posłuchać tylko jednego kawałka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z zalozenia nie wrzucam na bloga calych plyt i kaset..linki do YT i wrzuty sa tylko jako pogladowe..

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie:P Jesteś w porządku wobec artystów. Nie złamałeś prawa i w nagrodę przez Ciebie ich twórczość pójdzie do piachu

  OdpowiedzUsuń
 4. https://soundcloud.com/zvy-roll/sets/jacek-palucha-furmanka

  OdpowiedzUsuń