czwartek, 13 października 2011

Lora Szafran - W Górę Głowa


Skoro był Mietek to musi byc i Lora :)..sesja mniej wiecej z tego samego okresu..to samo studio /Malachitowa/..ten sam zestaw autorów /J.J.Dobrzyński i J.Holm/...zestaw do chórków prawie też ten sam...


Lora Szafran - Co to da
http://w915.wrzuta.pl/audio/809WsVonXig/lora_szafran_-_co_to_da

ciekawie i nowoczesnie zaaranżowana płyta, tak samo jak w przypadku Mietka Szcześniaka..wszystko to zasługa Jerzego Jarosława Dobrzyńskiego
Jerzy Jarosław Dobrzyński - kompozytor muzyki rozrywkowej, aranżer, multiinstrumentalista. Absolwent Studium im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie w klasie fortepianu, a także warszawskiej PSM im. Stanisława Moniuszki w klasie skrzypiec i klarnetu.
W 1971 roku założył własny zespół muzyczny Ogień, wykonujący muzykę soul. Była to grupa muzyków wywodzących się z klubów studenckich działających w Warszawie - Hybrydy oraz Remont. Następnie rozpoczął współpracę z grupę Gramine. Dla niej komponował i aranżował. Wziął też udział w nagraniu płyty przygotowywanej przez zespół.
Kolejnym przedsięwzięciem muzycznym Dobrzyńskiego było założenie własnej grupy wokalnej Gem. Kierował nią w latach 1974-1980. W 1981 roku nawiązał współpracę z piosenkarką Zdzisławą Sośnicką. Prowadził zespoły muzyczne towarzyszące tej wokalistce. Później kierował instrumentalistami towarzyszącymi zespołowi VOX.
W 1986 roku związał się ze studiem nagrań M. Wróblewskiego. Od tego czasu oddał się pracy kompozytorskiej. Piosenki przez niego napisane wykonywali m.in.: Danuta Błażejczyk, Jolanta Jaszkowska, Ryszard Rynkowski, Wiesława Sós, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha.
Komponował m.in. do tekstów Justyny Holm, Zbigniewa Książka i Agnieszki Osieckiej.
Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany był za skomponowane piosenki, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie (1898, 1990) oraz Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1990, 1991).
Napisał też muzykę do filmów animowanych Królestwo Zielonej Polany (1994) i Kukuryków (1996).

Lora Szafran & Mietek Szcześniak - Ze mna tez
http://w915.wrzuta.pl/audio/2OndKowz984/lora_szafran_-_ze_mna_tez_duet_with_mietek_szczesniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz