poniedziałek, 17 października 2011

Lodołamacz


Kto to Krzysztof Ścierański to raczej wszyscy wiedzą..każdy zetknął sie z nazwiskiem tego rewelacyjnego basisty który juz od lat 70-tych znany jest w środowisku muzycznym..od płyt z zespolem Labolatorium w którym grał od 22 roku życia, a z którym to zespołem nagrał 5 płyt..
Grał z wielkimi w jazzie i rocku jak mn.Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Grał z Ewa Bem, Tomaszem Stańko, Markiem Grechuta, Johnym Porterem, Janem Plutą, Republiką, Markiem Wilczyńskim, zespółem Wilki, zespółem Krzak itd..


Przypomnialem sobie o tej płycie ost.przeglądając półki z płytami..szczerze to nawet nie wiem czy jest reedycja CD tego albumu..jeśli nie ma to szkoda bo naprawde kawal dobrego materiału :)
Płyta nagrana w studiu Polskiego Radia w Poznaniu i wydana w 1984 roku przez firme Savitor...Krzysztof Scierański gra tu na bassie i perkusji..w kilku numerach towarzyszy mu Marek Surzyn...do tego troche elektronicznych urzadzeń przetwarzających /chorusy, deleye itd/

na płycie 6 jazzrockowych instrumentalnych kompozycji z ktorych na pewno na uwage zasługuje "Lodolamacz"..dla mnie jeden z faworytów tej płyty..

Krzysztof Ścierański - Lodołamacz
http://www.youtube.com/watch?v=M8Y5KWEAwWM&feature=related

Równie piękny numer to "zawracanie basu" ze swoja funkujaca linia basu...świetnie się tego słucha :)
Krzysztof Ścierański - Zawracanie basu
http://www.youtube.com/watch?v=BKCZ1akUMnA&feature=related

3 komentarze:

 1. Płyta MOC!!!Choc wstyd powiedziec docenilam ja dopiero po latach...
  s_

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby nie ta kurewska"Zelazna Kurtyna" ,mielibysmy swiatowej slawy muzykow.Swiat ich w wiekszosci nie zna a i my o nich zapominamy.Paleczke przejmuja Behemoth, Vader Decapitated i inni.Nie zapelniaja stadionow co prawda ale szarpia druty na calym swiecie.Widzialem ich kilkakrotnie w takiej amerykanskiej "dziorze" jak Saint Petersburg,czy Tampa na Florydzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie byly to koncerty "do kotleta" tylko z innymi maniakami tego gatunku jak:Morbid Angel,Kreator ,Nile i.tp. W State Theatre(St.Pete),Masquerade,czy Twighlight(Ybor City)

  OdpowiedzUsuń