niedziela, 8 stycznia 2012

X Mal Deutschland - Fetish


Zespól ktory jest dla mnie już legendą...zespól który w latach 80-tych kochałem wielką miłością...
kojarzący sie niezmiennie z Siouxsie and the Banshees a także z wytwornią płytową ktora miała pod swoimi skrzydłami wiele świetnych zespołow - 4AD Ivo Watts - Russella

zespol powstał w Hamburgu w 1980 roku w składzie: Anja Huwe - śpiew, Manuela Rickers - gitara, Fiona Sangster - instrumenty klawiszowe, Rita Simon - gitara basowa i Caro May - perkusja.


X Mal Deutschland - Young man
http://www.youtube.com/watch?v=XqLRxqntcMQ

Fetish to pierwsza płyta zespołu wydana w 1983..świeża..mimo upływu prawie 30 lat wciąż brzmiąca rewelacyjnie...Gotycko - Zimno falowe granie na najwyższym poziomie...zwłaszcza śpiew Anji Huwe jest pełen ekspresji..gdzieniegdzie mamy zaśpiewy lub wokalizy w jej wykonaniu..

X Mal Deutschland - Hand In Hand
http://www.youtube.com/watch?v=2onIwVqHS1E

zespół wywarł wielki wpływ na wielu artystów mn.w Polsce...Anja Orthodox zawsze przyznawała się do inspiracji Anją Huwe choćby poprzez identyczną pisownie imienia :)...

Pewno jeszcze wróce do tego zespołu przy okazji innych płyt..a wydali ich niestety tylko 4...

2 komentarze:

  1. hm... pamiętam okres, kiedy pani Sabiniewicz bardzo się jeżyła na przypominanie Anji Huwe. Na szczęście jej przeszlo. Zawsze - w przeciwieństwie do śp Syna Malarza - uważalem Fetysz za lepszy od Toksyny, spójniejszy, monochromatyczny, plemienny i ten tego wogole :) ale moim ulubionym jest Viva :)

    OdpowiedzUsuń
  2. X-mal jest świetne :-) mam tylko co prawda tylko ich Tocsin, ale Fetish słyszałem. Jest o niebo lepszy.

    OdpowiedzUsuń