niedziela, 17 czerwca 2012

Rokosz - OceanyJedna z najstarszych polskich formacji Reggae, założona w 1984 roku przez Jarka "Dżerego" Lisa i Jacka "Dzej Dżeja" Jędrzejaka
Do Dżerego i Dżej Dżeja dołączyli: klawiszowiec i flecista Wojtek Koralewski, gitarzyści Darek „Buła” Jaskuła, Marek Kwiecień, ,Piękny Roman /a wiec większość poźniejszego składu Big Cyca/ oraz saksofonista Krzysztof Kralka i kongista Robert Rajewski. Głównym wokalistą został Sławek „Ponton” Przybylski.
Zespół wystąpił na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae: RÓBREGE 85, WINTER REGGAE , REGGAE nad WARTĄ , REGGAE W SPODKU czy REGGAE IS KING....W 1985 był laureatem Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie.

Rokosz - Oceany
http://www.youtube.com/watch?v=JWJc3tYf7HU

Piosenki "Oceany" i "I Ją Wą Wą", przez wiele tygodni utrzymywały się na pierwszych miejscach listy przebojów Rozgłosni Harcerskiej, a Ponton uważany był za jednego z najciekawszych i najoryginalniejszych wokalistów reggae. W 1989 roku grupa zawiesiła działalność. Dżery, Dzej Dżej, Piękny Roman założyli wspólnie ze Skibą Big Cyca.

W lipcu 2008 miał nastąpić wielki come back zespołu na festiwalu "Reggae na Piaskach"....Niestety 7 sierpnia 2007 roku zmarł Ponton.

Rokosz - Jestem bogaty
http://www.youtube.com/watch?v=2ZZ6Lqfovx8&feature=related

Po 22 latach Dżej Dżej, Dżery i Piękny Roman postanowili wydać na płycie to co udało się uratować z dawnych sesji nagraniowych. W lubelskim studiu Tomek Bidiuk wspólnie z klawiszowcem BIG CYCA I CZARNO CZARNYC Piotrkiem „Gadakiem” Sztajdlem dokonali rekonstrukcji i remixu nagrań sprzed 2O lat.
Pięć pierwszych piosenek pochodzi z roku 1986, trzy kolejne z roku 1985. W postaci bonusa dodano dwa nagrania koncertowe z festiwalu „REGGAE NAD WARTĄ-GORZÓW WLKP 88” gdzie gościnnie na klawiszach zagrał Waldek Deska (DAAB).


1. Modlitwa, cz II
2. Nie Wyruszaj Nigdy Sam
3. Rewolucja
4. Dobre Wiadomości
5. Jestem Bogaty
6. Oceany
7. I ją wą wą
8. Modlitwa cz I
9. I ją wą wą (live)
10. Zaistnieć (live)

Rokosz - Modlitwa II
http://www.youtube.com/watch?v=K26fmcQJusQ

Płyta ukazała się w 2008 roku wydana przez Rebel Music...to pierwsze oficjalne wydawnictwo Rokosz

1 komentarz:

  1. Świetna płytka. Dobrze że komuś chce się jeszcze odkurzać takie rarytasy i je wydawać :-)Dla mnie brakuje w zestawie tylko nagrania pt "Inni" ..ale cóż,mówi się trudno i słucha się dalej :-)

    OdpowiedzUsuń