niedziela, 11 grudnia 2011

Closterkeller - Purple


Własciwie od tego postu..od tego zespołu...od tej płyty powinienem zacząć moje pisanie bloga ;)..CD "Purple" to była jedna z moich pierwszych CD w kolekcji..wlaściwie pierwsza polska płyta na srebrnym krążku..a ogólnie jedna z pierwszych polskich płyt na CD


Closterkeller - Ostatnia noc wizji
http://www.youtube.com/watch?v=fH3-nj2Cz8A

Pierwsza płyta Closterkeller..nowofalowo - post punkowe granie, w duchu X mal Deutschland, zresztą Anja Orthodox nigdy nie ukrywała swojej fascynacji tym niemieckim zespołem..nawet pisownia imienia przez "J" jak wokalistki X Mal Anji Huwe jest ta sama :)


Closterkeller - Maska
http://www.youtube.com/watch?v=T6cl_1X9luw&feature=related


Płyta nagrana w skladzie: A.Orthodox, Przemysław Guryn, Tomasz Gwochowalski, Jacek Skirucha i Andrzej Szymańczak...świetne teksty Anji która już wówczas dala sie poznać jako dobra teksciarka a także rewelacyjna wokalistka.....
....płyta która stala sie dla mnie początkiem fascynacji zespolem Closterkeller, a ktora to fascynacja trwa do dziś :)..dorastałem razem z nim i muzyka dorastała ze mna..


kaseta PURPLE..pierwsza w katalogu Izabelina..z autografem /prawie wszystkie plyty Closterkellera mam z autografami :)/

od tych ponad 20 lat ta muzyka nic sie nie zestarzała..z wiekiem odbieram ja jeszcze bardziej..wielowymiarowo..nie powierzchownie jak dawniej, bedąc nastolatkiem....z przyjemnością też do niej wracam..gdy mam okazje to czesto bywam na koncertach by poczuć ten klimat bo Closterkeller to sceniczny wulkan, i z przyjemnościa lubie patrzć gdy dochodzi do erupcji na scenie :)..i oby ja najdłużej Anja dla nas grała z zespołem :)

Closterkeller - Wyznanie
http://www.youtube.com/watch?v=fl2rIlXaZWY&feature=related

7 komentarzy:

 1. Tak święte słowa nic dodać nic ująć. Mam podobnie, teraz pierwsze płyty Clostera podobają mi się jeszcze bardziej niż kiedyś. Jak słyszę marudzenie że pierwsza płyta jest słaba albo że niedopracowana to śmiać mi się chce. Piękny debiut. Każdy numer to temat na osobny post. Słucham często. I nie przestanę

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy masz może możliwość wykonania pełnych skanów poligrafii tego wydania? Bardzo dobrze zachowany egzemplarz.

  OdpowiedzUsuń
 3. o ktore wydanie sie rozchodzi?..winylowe, CD czy kasete? :)...wszystkie mam w dosc dobrym stanie mimo uplywu lat..po prostu szanuje plyty :)..czasem sie zdarzaja egzempl.podniszczone ale to wina raczej osob ktorym pozyczalem /pomijam 5 plyt ktore wrocily do mnie bez wkladek :(/..ale to stare dzieje i nauczka by nie pozyczac nieodp.osobom ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z ostatnim zdaniem :) Chodzi o winylowe wydanie, choć może być ciężko, ale mogłyby być skany nawet w kawałkach, już bym tam sobie je posklejał. Ważne by były wszystkie elementy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Można zdobyć co ciebie jakiś kontakt mailowy? Może źle szukam ale tutaj chyba na stronie go nie ma?...

  OdpowiedzUsuń
 6. moj mail: Poeta72@tlen.pl

  skaner mam A4 wiec moze byc problem ze skanami..ale postaram sie po kawalku zeskanowac ;)..labele tez? ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam ten zespół :) Szczególnie płytę "Scarlet" :)
  http://hospitalizacja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń