środa, 18 grudnia 2013

KSIĘŻYC - Księżyc /reedycja/
Księżyc uformował się w 1990 i początkowo był żeńskim projektem wokalnym a cappella , inspirowanym słowiańską muzyką ludową z Ukrainy, Bułgarii, Polski i Białorusi. Grupę tworzyli: Agata Harz, Katarzyna Smoluk oraz Olga Nakonieczna (rodowita Ukrainka). Zabłysnęły one m.in. występem w warszawskim więzieniu na ulicy Rakowieckiej. W 1991 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobyła nagrodę dziennikarzy.

Księżyc - MM
http://youtu.be/uMo3kd-jBRo

Sami muzycy określali swoją muzykę jako psychodeliczno-etniczny minimal. Dodawali też: Tworzymy muzykę, która jest mało nachalna. Teksty zespołu powiązane były symboliką Księżyca. Księżyc był według artystów symbolem kobiecości, tajemnicy, przemiany i śmierci.
W 1993 powstała pierwsza płyta Księżyca - singel zatytułowany "Nów", zarejestrowany podczas "podziemnego" koncertu w opuszczonym jeszcze podówczas wrocławskim kościele św. Wincentego. Singiel składał się z czterech utworów i trafił na polski rynek w 1994.
Wkrótce zespół opuściła Olga Nakonieczna, a przyłączyli się do niego Robert Niziński i Lechosław Polak.

Kiężyc - Verlaine I
http://youtu.be/PXZoWJWnBtM

Jesienią 1996 do sklepów trafiła długogrająca płyta zatytułowana "Księżyc".
Przy stronie wizualnej koncertów współpracowali z grupą: Mariusz Szachowski, Sylwester Łuczak, Kaja Dybowska i Mateusz Chołodowski.

właśnie niedawno ukazała się reedycja winylowa albumu KSIĘŻYC nakladem wydawnictwa Penultimate Press /PP 8/

Polecam, bo to naprawde niesamowita muzyka..a album mozna kupić mn.na stronie Serpent.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz